Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 20.11
  2023

  Wycieczka Klasy 3c i 3e do Kopalni Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie

  10 listopada 2023 roku uczniowie z klas 3c i 3e wyruszyli na niezwykłą przygodę do dawnej kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Cała przygoda była zaplanowana w formie „Zabawy w Agenta”, co sprawiło, że zwiedzanie stało się niezapomnianym doświadczeniem.

  Po przyjeździe na miejsce, uczniowie otrzymali mapę podziemi od przewodnika i wyruszyli w poszukiwanie tajemniczych listów z zadaniami. Każda grupa za wykonane zadania otrzymywała zasłużone nagrody, co dodatkowo podkreśliło radosny charakter tego wydarzenia.

  Na zakończenie wycieczki uczestnicy mogli poczuć autentyczną atmosferę górnicząpodróżując wygodną górniczą kolejką. To było niepowtarzalne przeżycie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

  Po intensywnym zwiedzaniu, przyszedł czas na zakupienie pamiątek, które będą przypominały o tych niezwykłych chwilach. Następnie wszyscy udali się na wspólne ognisko z kiełbaskami, gdzie atmosfera była pełna radości i integracji.

  Wizyta w kopalni w Nowej Rudzie nie tylko poszerzyła horyzonty wiedzy uczniów, ale również dostarczyła im unikalnego doświadczenia, które na długo pozostanie w ich wspomnieniach. To było nie tylko zwiedzanie – to była prawdziwa podróż w poszukiwaniu wiedzy, przygody i wspólnych przeżyć.

  Natalia Kopertowska