Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

Klasa z drewna

Praca plastyczna dziecka z III Międzynarodowego Konkursu Ekologicznego w naszej szkole

Szanowni Państwo,

z wielką radością i jeszcze większą dumą chcielibyśmy poinformować, że nasza Szkoła 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego w okresie wakacyjnym nie próżnowała! Przygotowując się do nowego roku  szkolnego wzięliśmy udział w konkursie „Klasa z drewna” organizowanym przez Lasy Państwowe (szerzej o samym konkursie: https://www.cilp.lasy.gov.pl/konkurs-klasa-z-drewna) i …

W Y G R A L I Ś M Y!!!

Dzięki temu od września z wielkim zapałem realizujemy założenia tego projektu! Mistrzowsko zaprezentowany przez SP 118 projekt o wdzięcznym tytule „Nauka o lasach w drewnie pierwsza kLASa!” ma na celu zwiększenie świadomości lokalnej społeczności, w tym uczniów, rodziców, innych uczestników życia szkolnego w zakresie konieczności prowadzenia równoważnej gospodarki leśnej, edukacji leśno-przyrodniczej, ochrony przyrody oraz podniesienie jakości nauczania poprzez wzbogacenie bazy edukacyjnej i przeprowadzenie zajęć o tematyce przyrodniczej na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody i z wykorzystaniem drewna.

W ramach projektu we wszystkich klasach przeprowadzamy nietuzinkowe spotkania edukacyjne, w  tym na świeżym powietrzu, zajęcia o tematyce leśnej i o drewnie, prowadzone różnorodnymi metodami ale z jednakowo wielkim zaangażowaniem:

– Klasy 1-3:

„Zasady zachowania się w lesie”,  

„Drzewa wokół nas, naszymi przyjaciółmi”

„Czy jeżeli naśmiecimy, to zwierzęta wytropimy?”

– Klasy 4-6:

„Kim będę, gdy dorosnę? Poznajemy leśne zawody”

„Ruszamy do lasu po wakacyjną przygodę!

– Klasy 7-8:

„Królewna z drewna”

Kwota, na którą opiewa umowa konkursowa wynosi 84 000,00 zł+VAT. Obiekty powstające w ramach realizacji umowy są współfinansowane ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Zakres projektu obejmuje m.in. zakup i montaż dwóch wiat edukacyjnych z planszami i grami edukacyjnymi, ławostołów, materiałów promocyjnych oraz zakup i nasadzenia drzew oraz krzewów.

W ramach projektu przeprowadzona zostanie także prelekcja/zajęcia integracyjne w czasie Dni Otwartych. A DNI OTWARTE KLASY Z DREWNA zaplanowaliśmy już 30 i 31 października!

Z A P R A S Z A M Y !

Zachęcamy Państwa do aktywnej obserwacji strony Szkoły, gdzie systematycznie rośnie fotorelacja z podjętych działań. No cóż, serce rośnie – tak „rośnie” edukacja.

 Zachęcamy również Państwa do zaprzyjaźnienia się ze stroną internetową LASÓW PAŃSTWOWYCH i zapewniamy, że będzie to piękna przyjaźń (www.lasy.gov.pl). Znajdziecie tam Państwo wiele ciekawych informacji odnoście przyrody i działań Lasów Państwowych na rzecz ochrony przyrody, w pełni odnawialnego surowca naturalnego jakim jest drewno i wiele wiele innych ciekawostek! Informacje u źródła: o drewnie, o lesie – prosto z Lasów.

Z A P R A S Z A M Y!

Nasz Patron byłby z nas dumny, my jesteśmy z siebie dumni, ale przede wszystkim dumna jest nasza PLANETA, bo z wiedzy, którą zasiejemy wyrośnie piękny – mądry, świadomy, odpowiedzialny Mały-Wielki Człowiek.

DZIĘKUJEMY LASOM PAŃSTOWYM za piękne „nasionko”, czyli możliwość realizacji projektu,

za możliwość stworzenia niebanalnej przestrzeni przyjaznej edukacji i inspirację.

Pozdrawiamy serdecznie

Dyrektor SP 118 Barbara Rotte wraz z Zespołem

Praca plastyczna dziecka z III Międzynarodowego Konkursu Ekologicznego w naszej szkole

Projekt Lasy Wizualizacja 2

Wizualizacja wiaty 1

Projekt Lasy Wizualizacja 1

Wizualizacja wiaty 2

 • 31.10
  2023

  Dni otwarte „Klasy z drewna” za nami!

  Otwarcie Klasy z drewna

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za aktywne włączenie się w przygotowania i udział w obchodach Dni Otwartych Klasy z drewna!!Był to bardzo szczególny czas w SP118, zwieńczenie działań ostatnich dwóch miesięcy, w których pierwsze skrzypce w szkole grała zieleń, LAS i natura. W ramach Dni Otwartych społeczność szkolna przyodziana w zieleń i leśne przypinki,…

  Czytaj więcej
 • 18.10
  2023

  Zajęcia edukacyjne w klasach drugich na świeżym powietrzu

  Zajęcia edukacyjne w klasach drugich na świeżym powietrzu 2023

  W dniu 18 października 2023 r.  wszystkie klasy drugie wraz z Wychowawcami wybrały się z wizytą do lasu – odwiedziły Masyw Ślęży (przełęcz pod Wieżycą). Było świeże powietrze, dużo zieleni, dużo frajdy, zabawy ruchowe ale też duuuużo ciekawych informacji. Naszym drugoklasistom już niestraszne rozpoznawanie drzew, warstw lasu czy zwierząt leśnych. Uwaga z jaką nasi uczniowie…

  Czytaj więcej
 • 21.09
  2023

  Kim będę, gdy dorosnę? A także: Ahoj leśna przygodo!

  Kim będę, gdy dorosnę?

  Ten rok szkolny w naszej szkole rozpoczęliśmy na zielono - prowadzimy w klasach 4-6 zajęcia lekcyjne o tematyce leśnej „Ruszamy do lasu po wakacyjną przygodę!” oraz „Kim będę, gdy dorosnę? Poznajemy „leśne” zawody”. A podczas tych zajęć: trochę informacji … o prawidłowym zachowaniu w lesie, o ochronie przyrody, o konieczności zachowania odpowiedzialnej postawy wobec przyrody,…

  Czytaj więcej