Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishFrenchGermanItalianPolishSpanishUkrainian

Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 24.06
  2022

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  I znów kolejny rok szkolny za nami! Mimo tego, że czekają nas upragnione wakacje, niejedna łza pojawiła się w oku u uczniów, nauczycieli i rodziców (szczególnie klas ósmych).

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku w różnych godzinach, w zależności od poziomu klas. We wszystkich klasach, oprócz trzecich i ósmych, uczniowie spotykali się z wychowawcami w gabinetach, gdzie nauczyciele rozdali świadectwa, uroczyście pożegnali się z uczniami, podziękowali uczniom za całoroczną pracę i życzyli udanych i bezpiecznych wakacji.

  W klasach trzecich uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w sali 37, gdzie oprócz uczniów, wychowawców i rodziców, obecna była wicedyrektor J. Skotnicka wraz z wychowawcami świetlicy. Pani wicedyrektor podziękowała uczniom i wychowawcom za pracę w kończącym się roku szkolnym, a rodzicom za współpracę. Wszystkim życzyła wspaniałych wakacji, a uczniom pięknej dalszej przygody z nauką w naszej szkole.

  W klasach ósmych na uroczystości zakończenia roku szkolnego obecna była pani dyrektor B. Rotte oraz wicedyrektorzy: pani D. Skibin i pan M. Bednarkiewicz, wychowawcy klas, nauczyciele uczący w klasach ósmych oraz oczywiście uczniowie i ich rodzice.

  Uroczystość rozpoczęła się brawurowo odtańczonym polonezem. Następnie odśpiewano hymn szkoły. Przy sztandarze uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste ślubowanie, poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły swoim młodszym następcom.

  Rozpoczęła się część artystyczna – na ekranie pojawiły się zdjęcia ósmoklasistów z różnych momentów ich ośmio-, a niektórych dziewięcioletniego pobytu w szkole, jeszcze w oddziale przedszkolnym – zerówce. Ósmoklasiści prezentowali swoje umiejętności taneczne, aktorskie, piosenkarskie w czasie doskonałego występu przygotowanego przez p. Ewę Rakoczy, p. Pawła Mazurkiewicza, p. Dominika Szałatę i opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Publiczność nagradzała występujących ogromnymi brawami.

  Po części artystycznej p. dyrektor Barbara Rotte pogratulowała ósmoklasistom talentów i umiejętności, podziękowała wychowawcom i nauczycielom za pracę, rodzicom za współpracę. Wręczyła przewodniczącym klas zbiory bajek, które stanowiły motta przez osiem lat ich nauki w szkole.

  Dyrektor B. Rotte ogłosiła nazwiska tegorocznych Prymusów Szkoły. Ten zaszczytny tytuł przypadł: Emilii Rotko z kl. VIII a i Arturowi Raczkowskiemu z klasy VIII d. Pani Dyrektor wręczyła medale Orlińskiego wyróżniającym się uczniom. Wraz z wychowawcami nagrodziła rodziców szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz klasy, szkoły. Docenieni zostali też członkowi pocztu sztandarowego oraz prężnie działającego Samorządu Uczniowskiego. Wreszcie nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy – uczennice i uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zawodach sportowych z różnych dyscyplin.

  Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Swoje podziękowania ósmoklasiści skierowali do dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli, rodziców. Nie zapomnieli o pracownikach obsługi. Żegnali się z kolegami, przyjaciółmi.

  Pani Dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych wakacji, a ósmoklasistom, by ich życie było bajką, a oni stawali się pozytywnymi bohaterami w tej bajce.

  Dorota Skibin
  Alina Rodak