Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishFrenchGermanItalianPolishSpanishUkrainian

Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 15.11
  2021

  Świetlicowy Dzień Postaci z Bajek w klasach trzecich

  5 listopada 2021 obchodziliśmy bardzo radosne święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, bo któż z nas nie lubi słuchać i oglądać bajek, a później wcielać się w bajkowych i baśniowych bohaterów wkraczając w świat nieograniczonej wyobraźni.

  „Świetliczaki” z kl. 3b wysłuchały fragmentów różnych bajek, następnie odgadywały ich tytuł oraz autora. Cała klasa bawiła się również w „Kalambury”: dzieci przedstawiały za pomocą gestów i mimiki wybrane postacie z bajek lub scenki z baśni. Rozwiązana została krzyżówka bajkowa, a na koniec za pomocą pastelowych kredek dzieci z zaangażowaniem ćwiczyły swoje umiejętności plastyczne – kolorowały i cieniowały bajkowych bohaterów, a także tworzyły zakładki do książek.

  Dzieci z klasy 3d zainspirowane losami baśniowych bohaterów uczestniczyły w warsztatach teatralnych, w kilkuosobowych grupach tworzyły scenariusze bajek i prezentowały zdolności teatralne – wyszło bajkowo!

  Klasa 3e zgłębiała twórczość wrocławskiej pisarki Marty Kisiel słuchając opowieści o przygodach bohaterów z książki „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”, czego efektem są przepiękne ilustracje do książki w wykonaniu uczniów.

  Klasa 3f snuła opowieści o swoich ulubionych postaciach zachęcając do przeczytania bajki lub baśni, z której postać pochodzi. Uwielbiamy twórcze inspiracje.

  Anna Gorzelak