Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 21.11
  2022

  Świetlicowy Dzień Jeża

  dzień jeża 2022

  10 listopada przypada Dzień Jeża. Z tej okazji w drugim tygodniu listopada Dzieci ze świetlic odbyły liczne podróże do kilku światów:

  Podróż do Świata Wspomnień: „Na dywanie siedzi jeż, co on robi to my też…” – jedna z ulubionych rymowanek i zabaw przedszkolnych przywołała magiczne chwile zarówno w pamięci Dzieci, jak i Pań.

  Podróż do Świata Przyrody „Czy wiesz jak żyje jeż?”, w czasie której Dzieci utrwalały znane i odkrywały nieznane wiadomości związane z jeżami. Obalały mity i poznawały fakty na temat żywienia. Zastanawiały się nad procesem hibernacji. Do Świata Przyrody wyruszył z nami Pan Ogrodnik proponując realizację stworzenia domków dla jeży. Dzieci z wielkim uśmiechem, wielkim zapałam, a przede wszystkim wielkim sercem grabiły liście – liście, które posłużyły do wyściełania domków. I tak powstało piękne osiedle zbudowane przez małych-wielkich Ludzi – Uczniów Orlińskiego.

  Podróż do Świata Plastyki – mnogość technik plastycznych towarzyszy nam zawsze, bo Każdy ma prawo znaleźć swój środek wyrazu, w którym czuje się najlepiej, i w którym najlepiej odnajduje się wyobraźnia małych-wielkich Artystów, Artystów Orlińskiego.

                                                                                                                Anna Gorzelak

                                                                                                                Justyna Bejmowicz – koordynator projektu