Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishFrenchGermanItalianPolishSpanishUkrainian

Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 09.05
  2022

  Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  Fairtrade plakat

  14.05 obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Miesiąc Fairtrade obchodzimy pod hasłem „Dla ludzi, dla planety”. Choć Fairtrade powstał z myślą o poprawieniu losu rolników z globalnego Południa, ma również bezpośrednie przełożenie na środowisko, w którym żyją i pracują.
  Kryteria środowiskowe Fairtrade kładą nacisk na to, by produkcja odbywała się w sposób przyjazny dla środowiska i obejmują takie obszary jak odpowiedzialne zarządzanie wodą i odpadami, zachowywanie bioróżnorodności i żyzności gleby czy ograniczanie stosowania pestycydów i środków agrochemicznych. W drugi weekend maja zachęcamy społeczność naszej szkoły do czynnego udziału w akcjach Fairtrade w mediach społecznościowych, a także  zachęcamy do rodzinnego czytania komiksu o Fairtrade. Komiks w wersji elektronicznej – Flipbook.

  I przede wszystkim polecamy organizację pikniku Fairtrade. Zaproście swoich znajomych, weźcie koce i mówcie o tym, że odpowiedzialne wybory i sprawiedliwe relacje handlowe mogą zmieniać świat na lepszy. To ważne! Zróbcie zdjęcie/a z Waszego wyjścia i opublikujcie je na swoich mediach społecznościowych z hashtagami #MiesiacFairtrade, #WybieramyFairtrade#PiknikFairtrade i oznaczcie profil Fairtrade Polska. Zdjęcia można przesłać do p. Barbary Rejek na adres mailowy brejek@sp118.pl. Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły.
  Pokażcie innym, że jesteście fair.

  Barbara Rejek