Przełącza na kontrastową wersje strony
Przywraca rozmiar czcionki do domyślnej wartości Zwiększa rozmiar czcionki Zwiększa rozmiar czcionki
EnglishFrenchGermanItalianPolishSpanishUkrainian

Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 23.06
  2022

  Podsumowanie działań w projekcie UNICEF za miniony rok szkolny

  unicef 2022

  Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF.

  W tym roku z ogromnym entuzjazmem braliśmy udział w akcji Wszystkie Kolory Świata, której celem było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Celem było również zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata oraz pomoc w trudnych sytuacjach bytowych dzieciom z rodzin uchodźczych.

  Projekt podzielony był na kilka etapów:
  1. Edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie – w oparciu o materiały dydaktyczne UNICEF, nauczyciele przybliżyli uczniom sytuację ich rówieśników z innych części świata.
  2. Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć wybrały kraj, z którego pochodziła ich laleczka. Zebrali jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach, zwyczajach, kulturze itp. Informacje te nie tylko wzbogaciły ich wiedzę, ale posłużyły im do przygotowania swojej laleczki.
  3. Przygotowanie laleczek przez uczniów – fantastyczna zabawa towarzysząca szyciu szmacianych laleczek.
  4. Włączenie się w zbiórkę funduszy, aby pomóc w realizacji misji największej organizacji humanitarnej działającej na rzecz dzieci. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na wsparcie programów szczepień dla dzieci z najuboższych krajów świata oraz wsparcie dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie.

  Uczniowie podczas przerw lekcyjnych oraz w czasie pobytu w świetlicy zorganizowali z pomocą wychowawców świetlic słodkie kiermasze. Oczywiście cała akcja nie udałaby się tak owocnie bez Państwa pomocy, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za włączenie się w organizację – pomoc w szyciu laleczek,  przygotowanie wypieków.

  W tym roku została zgromadzona całkiem pokaźna kwota 7 173,04 złotych, którą przekazaliśmy na szczytny cel. Wszystkim serdecznie gratulujemy.  Zespół wychowawców świetlic SP 118
  Joanna Kowalewska