Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 13.11
  2023

  Październik w świetlicach klas trzecich

  październik klasy trzecie 2023

  W październiku czas w świetlicach klas trzecich obfitował w wydarzenia związane z jesienią. Wszystkie klasy realizowały projekt edukacyjny “Klasa z drewna”. Uczniowie zaangażowali się poznając tajemnice i piękno lasu a także zwracali uwagę na szczególne znaczenie lasów w naszym życiu. Drewno, które pochodzi z lasów, jest nie tylko cennym surowcem, ale także symbolem ekologicznego stylu życia.

  Wspólnie spędziliśmy smakowite popołudnia z przekąskami z jesiennych produktów. Poznaliśmy walory owoców i warzyw – Dzień Jabłka klasa 3a, 3b; Dzień Dyni klasy 3a, 3c, 3d; Dzień Darów Jesieni 3b.

  W klasie 3a uczniowie wcielili się w niełatwą rolę nauczyciela – prowadzili zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek. Trudną sztukę wstępu przed publicznością ćwiczyli także uczniowie klasy 3b. Samodzielnie przygotowali prezentację jaki zawód chcą wykonywać w przyszłości a na koniec odpowiadali na pytania grupy.

  Dzień Gier Planszowych klasa 3e spędzała przy swoich ulubionych grach ćwicząc pamięć, refleks i kooperację.

  To także czas wycieczek i spotkań. Klasa 3d odwiedziła pana Prezydenta Wrocławia a 3a poznawała tajemniczy świat książek podczas wizyty w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Pana Tadeusza.

  Magdalena Lewicka