Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

 • 13.11
  2023

  Niepodległość bielą i czerwienią malowana

  11 listopada 2023 swietlice

  Jest takie święto malowane bielą i czerwienią – piękne, najpiękniejsze – Narodowe Święto Niepodległości przypadające 11 listopada. Święto zajmujące niezwykle ważne miejsce zarówno na kartach historii, jak i w sercach Polaków. Święto przypominające o trudnych wydarzeniach, ale i budzące radość – radość Wolności i Pokoju. Święto, pod którym kryją się najważniejsze wartości,
  z których jesteśmy bardzo dumni.

  W dniach 7, 8 i 9 listopada 2023 uczniowie świetlic klas pierwszych, drugich i trzecich z wielką powagą, wielkim szacunkiem i wielkim zaangażowaniem prezentowali pieśni patriotyczne na zorganizowanym przez SP 118 Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Tę wielką powagę i jeszcze większą radość można było zauważyć i usłyszeć w pieśniach: „To moja Polska”, „Pałacyk Michla”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Piechota”, „Ojczyzna”, „Pierwsza Brygada”, „Serce w plecaku”.

  W dniu 10 listopada 2023 uczniowie klas młodszych uczestniczyli w Radosnej Paradzie wokół budynku szkoły. Jesteśmy szczęśliwi patrząc na młode Pokolenie, serce rośnie na widok postawy jaką zaprezentowali Uczniowie Orlińskiego.

  Zapraszamy serdecznie do obejrzenia chwil pełnych wzruszeń, pełnych dumy.

  Wychowawcy świetlicy
  klas 1-3