21.11
2023
Dzień Życzliwości obchodzimy 21 listopada. Jest to już osiemnasty festiwal, który odbywa się we Wrocławiu. Samo święto w zeszłym roku obchodziło swoją pięćdziesiątą rocznice. Pełna nazwa tego dnia brzmi Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej.
Hasło tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej brzmi:
„Pokój dla planety. Planeta dla pokoju.”
Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna ogólnoświatowa inicjatywa. Jest to wezwanie do wspólnego przemyślenia naszego świata, wykorzystując edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany oraz przyczynienia się do bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego świata. W ramach przygotowań i podczas Tygodnia dzielimy się rozwiązaniami, które pozwalają przemyśleć nasze nawyki i sposoby życia, wydawania pieniędzy i konsumpcji, ale także znaleźć nowe sposoby edukacji i socjalizacji. Fairtrade to jedno z rozwiązań.
Fairtrade przyczynia się do tworzenia lepszego świata dla wszystkich i my możemy wspierać ten proces. Szkoła Podstawowa nr 118 we Wrocławiu posiada certyfikat Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu, dlatego co roku społeczność szkolna uczestniczy w wielu akcjach wspierających życzliwość i Fairtrade.
W Tygodniu Edukacji Globalnej zapraszamy społeczność SP 118 – uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły – do zakupów produktów z logo Fairtrade, a uczniów szkoły zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym:
Wrocławskie krasnale popierają Fairtrade.
Każdy z uczniów z klasy 1-8 SP 118 może wziąć udział w konkursie, można wysłać dowolną ilość prac, prace muszą być zgodne z tematem. Prace podpisane (imię, nazwisko, klasa) prosimy dostarczyć do 4 grudnia 2023 do p. Barbary Rejek do sali S1.
Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczno-techniczną, w dowolnym formacie, przedstawiającą jednego lub kilku z wrocławskich krasnoludków – promującego wybrany produkt z logo Fair Trade. Praca musi być indywidualna.
Oddanie pracy do konkursu oznacza zgodę na udział w konkursie i wykorzystanie pracy na potrzeby konkursu i promocji szkoły.
Życzliwość ma moc – zmieńmy świat na lepszy!
Barbara Rejek