Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

  • 12.05
    2026

    Kampania „Wrocław bez przemocy 2026” w naszej szkole

    Nasza szkoła 15.05 przystąpi do Kampanii „Wrocław bez przemocy 2026”. Jest to kolejna edycja miejskiej kampanii społecznej poświęconej przeciwdziałaniu hejtowi, przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Tegoroczne działania realizowane są pod hasłem #HejtOver i skierowane są uczniów szkół podstawowych.

    Celem kampanii jest edukacja, wzmacnianie postaw reagowania oraz wspólne wypracowywanie narzędzi przeciwdziałania przemocy słownej i cyberprzemocy. W ramach akcji zaplanowano m.in. spotkania edukacyjne prowadzone przez specjalistów przeciwdziałania przemocy z pracownikami szkół oraz uczniami. Jednym z głównych elementów działań edukacyjnych będzie Autobus Wsparcia  – mobilna przestrzeń rozmowy, edukacji i profilaktyki, który swój pierwszy przystanek będzie miał pod naszą szkołą. 

    Kampania ta stanowi kontynuację działań rozpoczętych w 2025 roku pod nazwą HejTy Reaguj, rozwijając ideę budowania bezpiecznej, uważnej i wspierającej społeczności szkolnej.

    Malgorzata Metelica