Librus Rodzina

Strefa ucznia

Strefa rodzica

  • 05.03
    2025

    Dzień Dinozaura w świetlicach szkolnych

    W dniu 27 lutego w świetlicy obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Dinozaura. Tego dnia uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu fascynujących aktywnościach, które wprowadziły ich w tajemniczy świat prehistorycznych gadów.

    W programie dnia znalazły się m.in.:

    Kodowanie na dywanie – dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych zasad kodowania, rozwiązując zadania związane z dinozaurami.

    Pobyt w bibliotece – uczniowie zapoznali się z książkami o dinozaurach, które wprowadziły ich w świat tych niezwykłych stworzeń.

    Wykonanie makiety – dzieci tworzyły makiety dinozaurów z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak kasza, rośliny, kamienie czy kawałki drewna.

    Projekcja filmu dokumentalnego – dzieci obejrzały film, który przybliżył im historię dinozaurów i ich życie na Ziemi.

    Zabawy z dinozaurami – nie zabrakło także radosnej zabawy z figurkami dinozaurów oraz budowania domów z klocków, inspirowanych prehistorycznymi stworzeniami.

    Dzień Dinozaura był pełen emocji i nauki, a uczniowie świetnie się bawili, rozwijając swoją wyobraźnię i poznając fascynujący świat dinozaurów.

    Joanna Kowalewska