Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Trwa Miesiąc Fairtrade - aż do 12 maja 2021!

Opublikowane: 2021-04-19 Trwa Miesiąc Fairtrade -  aż do 12 maja 2021!

Trwa Miesiąc Fairtrade -  aż do 12 maja 2021!

W  tym czasie będziemy w naszej  szkole bardziej intensywniej niż zwykle mówili o wszystkim, co wiąże się z Fairtrade! Chcemy, by jak najwięcej osób dowiedziało się, że Fairtrade to sprawdzony sposób na poprawę sytuacji społeczności rolniczych, żyjących z uprawy kawy, herbaty czy kakao.

W zeszłym tygodniu, 12 kwietnia, obchodziliśmy Dzień Czekolady. W  grupach świetlicowych przeprowadzone zostały zajęcia na temat Czekolady Fairtrade.

Na zajęciach świetlicy klasy 2e uczniowie dowiedzieli się jak i gdzie powstaje czekolada, gdzie rośnie kakaowiec, jak powstaje kakao, skąd pochodzi kawa i dlaczego słonie są pod ochroną. Uczniowie dowiedzieli się też, że wszystkie zagadnienia łączy Fairtrade.  

16 kwietnia obchodzony był Dzień Ochrony Słoni. Klasa 3d uczestniczyła w internetowej lekcji w plecaku, podczas której uczniowie dowiedzieli się ciekawostek na temat słoni oraz tego, że kupując produkty z logo Fairtrade również chronimy naturalne środowisko życia tych ssaków.

Zapraszamy społeczność szkoły SP 118 we Wrocławiu do udziału w akcjach/konkursach z okazji Miesiąca Fairtrade, tych szkolnych oraz tych ogłoszonych w mediach społecznościowych przez Fairtrade Polska.

Pytania i wszelkie prace uczniów związane z tematyką Sprawiedliwego Handlu można przesyłać "na teamsach" do koordynatora Drużyny Fairtrade Sp 118 p. Barbary Rejek.

Barbara Rejek

Agnieszka MasłykaAdministratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Deklaracja dostępności


Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego (pdf)

Menu


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii


St Joseph Catholic Primary School


St. Philip's Catholic Primary School


Bishop Milner Catholic College


THE WORD OF THE WEEK