Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

"Pochwal się książką, którą teraz czytasz!" - szkolna akcja czytelnicza

Opublikowane: 2020-12-09

Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza książkomaniaków, do wzięcia udziału w akcji czytelniczej pt. „Pochwal się książką, którą teraz czytasz!”. Bardzo zależy nam na poznaniu Waszych wyborów czytelniczych podczas nauki zdalnej. Mamy nadzieję, że to będzie również zachętą do zakupu lub wypożyczenia w bibliotece publicznej, książek, którymi nam się pochwalicie. Poniżej przedstawiamy regulamin akcji i mocno zachęcamy Was do udziału w niej :)

A. Postanowienia ogólne

1. Organizatorem akcji jest biblioteka w Szkole Podstawowej nr 118 we Wrocławiu.

2. Przedsięwzięcie skierowane jest do społeczności Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu:

- uczniów,
- nauczycieli,
- rodziców uczniów naszej szkoły.

3. Zakończenie akcji: 31 stycznia 2021r.

B. Cele akcji

1. Promocja czytelnictwa wśród uczniów klas 3-8 naszej szkoły.

2. Wykształcenie nawyku regularnego czytania, zachęcanie do sięgania po książki oraz uświadomienie korzyści płynących z czytania.

3. Promocja biblioteki oraz podkreślanie jej znaczenia dla edukacji czytelniczej.

C. Warunki i zasady uczestnictwa w akcji

1. W przedsięwzięciu mogą brać udział uczniowie klas 3-8, rodzice i nauczyciele.

2. Rodzice i nauczyciele pod postem znajdującym się na FB biblioteki naszej szkoły, zamieszczają zdjęcie i krótki opis książki.


3. Uczniowie przesyłają, przez poczte Outlook w usłudze Office365, zdjęcie i krótki opis książki, którą w danej chwili czytają do nauczycieli-bibliotekarzy (A. Grochala-Kopeć, K. Zielińska-Motyka). W razie jakicholwiek trudności prosimy o kontakt przez Librusa.


4. Za zamieszczenie zdjęcia z krótkim opisem, uczniowie klas 4-8  otrzymają dodatnie punkty z zachowania w kategorii: Inne pozytywne działania, natomiast uczniowie klas 3, indywidualną pochwałę bibliotekarza przekazaną do wychowawcy klasy.


5. Wzięcie udziału w akcji czytelniczej „Pochwal się książką, którą teraz czytasz!”, wiąże się z wyrażeniem zgody na umieszczanie zdjęć i opisów na  stronie internetowej szkoły  w formie wakeleta lub padleta.

Nauczyciele-bibliotekarze

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: