Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Barbórki 2E

Opublikowane: 2020-12-10 Barbórki 2E

Z okazji obchodzonego 4 grudnia Dnia Górnika, dzieci z klasy 2E wraz z zaproszonym gościem, kierownikiem świetlicy panią Justyną Bejmowicz, zapoznały się z prawdziwą historią Świętej Barbary oraz usłyszały opowieść górnika o jego ciężkiej pracy pod ziemią. 

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda odświętny mundur górnika, co oznacza kolor pióropusza, skąd wziął się węgiel, do produkcji czego jest używany oraz dlaczego górnicze święto nazywamy Barbórką. Dzieci rozwiązywały, krzyżówki, zagadki, quizy, które wzbogaciły ich wiedzę na temat górnictwa.

Na koniec każdy samodzielnie wykonał Czako.

 


Wychowawca świetlicy Agnieszka MasłykaAdministratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: