Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Wyjazdowe Warsztaty Przyrodnicze klas 1c i 1e

Opublikowane: 2018-05-23 Wyjazdowe Warsztaty Przyrodnicze klas 1c i 1e

21 maja uczniowie klasy 1c oraz 1e uczestniczyli w wyjazdowych Warsztatach Przyrodniczych dzięki współpracy z LOP w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej - Dziewin. Warsztaty miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych i były podzielone na cztery etapy: 

1. Poznali pracę i niezbędne narzędzia pszczelarza, rolę pszczół w przyrodzie oraz wartości odżywcze miodu. Chętni uczniowie mieli możliwość degustacji miodu wielokwiatowego.
2. Dowiedzieli się co to jest Energia odnawialna, poszerzyli zakres wiadomości na temat źródeł energii oraz utrwalili wiadomości na temat sposobów oszczędzania energii w domu i w szkole.
3. Ścieżka przyrodnicza - Łęgi Odrzańskie okolic Dziewina, poszerzaliśmy zakres wiedzy na temat warstw lasu, jego mieszkańców, środowiska wodnego i ptasich stołówek. 
4. Zabawy ruchowe na urządzeniach w ogródku zabaw, poczęstunek - grill i zdrowe warzywa.
Polecamy wszystkim taką formę poszerzania wiadomości na temat bogatego świata przyrody.
Krystyna KwasigrochAdministratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: