Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

World Fair Trade Day 9.05 - zaproszenie do udziału w wirtualnych obchodach

Opublikowane: 2020-05-08 World Fair Trade Day 9.05 - zaproszenie do udziału w wirtualnych obchodach

9 maja obchodzimy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Jest to bardzo dobra okazja do zwrócenia uwagi na tematy sprawiedliwości na świecie, zrównoważonego rozwoju, poszanowania przyrody. Czas pandemii i kwarantanny daje się nam wszystkim mocno we znaki. Szczególnie bolesne piętno wyciska jednak na społecznościach drobnych wytwórców z krajów globalnego Południa. Izolacja, przymusowe zamknięcia sklepów i targów, przestoje w produkcji spowodowane brakiem zamówień i zatrzymaniem transportu to lista problemów, które nakładają się na ubóstwo ludzi w krajach rozwijających się. Dlatego tegoroczny Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu ma na celu zwrócenie naszej uwagi na solidarność. Pandemia wymaga solidarności z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują. Jesteśmy zmuszeni świętować w zamkniętej przestrzeni domów, ale mimo wszystko chcemy się w niego zaangażować. Jak co roku jest to dobra okazja aby poruszyć z dziećmi kwestię odpowiedzialnej konsumpcji i współzależności pomiędzy naszym stylem życia i warunkami egzystencji ludzi z krajów Południa.

Zapraszamy do śledzenia i rodzinnego świętowania WFTDay w mediach społecznościowych.

Relację z obchodów WFTDay na świecie można śledzić w mediach społecznościowych:

Światowa Organizacja Sprawiedliwego Handlu na Instagramie
Światowa Organizacja Sprawiedliwego Handlu na Facebooku
WFTO – Europe na Facebooku

Jeszcze więcej pomysłów i inspiracji jak obchodzić ten dzień znajdą Państwo na stronie Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu

Barbara Rejek

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: