Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Warsztaty "Wchodzę w rolę"

Opublikowane: 2019-11-15 Warsztaty

Co zrobić, by zrozumieć, jak wygląda dzień niepełnosprawnego dziecka? Wczuć się w jego rolę!

Podczas warsztatów "wchodzę w rolę" dzieci w szkołach zetknęły się z problemami, które na co dzień pokonują ich niepełnosprawni rówieśnicy, na przykład przemierzają trasę wózkiem inwalidzkim, o kulach, z laską, w czasie gdy opaska zasłania oczy. Komunikują się bez słów czy wykonują różne czynności bez użycia jednej ręki lub nogi. Taką możliwość miały również dzieci z klas 1c, d ,e, f. To kilka zadań, z którymi podczas warsztatów stykają się wrocławskie przedszkolaki i uczniowie podstawówek z klas 0-3. Dla dzieci to nie tylko szansa na dobrą zabawę. Nasi podopieczni mogli przekonać się, jakie są rodzaje niepełnosprawności i jak wygląda codzienne życie ich rówieśników, na przykład jak kilka schodków lub krawężnik mogą utrudnić, a czasem uniemożliwić zwykłe funkcjonowanie. Otrzymali także lekcję savoir-vivre’u: dowiadzialy się, jak zaproponować pomoc osobie z niepełnosprawnością albo jak pomóc, żeby nie zaszkodzić.

Udział w warsztatach to szansa, by najmłodsi oswajali się z obecnością osób niepełnosprawnych w swoim środowisku, co w przyszłości pomoże przełamać bariery we wzajemnym kontakcie. 

 

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: