Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Warsztaty kulinarne pt. ,,ABC zdrowego żywienia” w świetlicy szkolnej

Opublikowane: 2019-11-18 Warsztaty kulinarne pt. ,,ABC zdrowego żywienia” w świetlicy szkolnej

W grupie świetlicowej Doroty Olenderek odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. ,,ABC zdrowego żywienia”, na podstawie której poznali rodzaje składników odżywczych żywności, ich występowanie w produktach spożywczych, zasady sporządzania i spożywania zdrowych posiłków oraz rady zdrowego stylu życia.

Po obejrzeniu prezentacji i krótkiej pogawędce, uczniowie w grupach pracowali nad zadaniami, dobierając prawidłowe odpowiedzi do układanki, związanej z podstawowymi zagadnieniami technologii żywienia. Po ułożeniu układanki, przeprowadzona była dyskusja w grupach na temat zagadnień związanych w przydzielonym zadaniu. Tutaj uczniowie wykazali się znaczną wiedzą z zasad żywienia i roli produktów spożywczych.

Po dawce wiedzy rozpoczęła się zabawa w rozpoznawanie smaków i produktów żywnościowych. Uczniowie z zawiązanymi oczami losowali próbkę żywności i po spożyciu odgadywali rodzaj żywności i podawali jego walory zdrowotne. Ten element warsztatów podobał się grupie. Zabawa udała się wyśmienicie, było przy tym sporo śmiechu, gdyż niektórzy uczniowie wylosowali produkty których nie używali w swoich codziennych jadłospisach i dopiero tutaj poznali ich smak.

Następnie uczniowie w grupach zaczęli przygotowywać owoce do wykonania szaszłyków. Okazało się, że obieranie i krojenie owoców nie jest takie łatwe. Oczywiście z pomocą nauczycieli, ten etap warsztatów został wykonany. Teraz odbyła się najlepsza część zajęć, każdy uczeń wykonał sobie zdrowe i smakowite owocowe szaszłyki.

Elżbieta Dołęga i Dorota Olenderek

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: