Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Tydzień Erasmus+ 17.03.2017 - 24.03.2017

Opublikowane: 2017-05-11 Tydzień Erasmus+ 17.03.2017 - 24.03.2017

W ramach projektu Erasmus+ realizowanego przez naszą szkołę w dniach 17.03.2017 - 24.03.2017 gościliśmy delegację dyrektorów oraz nauczycieli ze szkół partnerskich St Francis Xavier Primary School oraz St Joseph's Primary School z Wielkiej Brytanii. Głównym założeniem projektu jest wymiana dobrych praktyk między nauczycielami szkół zaangażowanych we współpracę międzynarodową. Nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Anglii, na których poznali m.in. jak wygląda typowy dzień w szkole oraz jakie jedzenie znajduje się na talerzu podczas niedzielnego obiadu. Goście chętnie uczestniczyli w konwersacjach z dziećmi co z pewnością znacznie wzmocni motywację uczniów do nauki języka angielskiego oraz uwrażliwi ich na wielokulturowość.

Podczas uroczystych apeli przygotowanych przez p. Annę Dzierżanowską-Słowik, p. Agnieszkę Zasańską oraz p. Paulinę Kuśmierek uczniowie zaprezentowali jak ważne są dla nich wartości „uważni”, „dostrzegający potrzeby innych”, „współczujący”, „dobrzy dla innych”, które kształtują pożądane relacje międzyludzkie.

Nasi goście uczestniczyli również w warsztatach ekologicznych dotyczących oszczędzania energii i zmian klimatycznych zorganizowanych przez nauczycieli przyrody.

Ponadto, zostało zorganizowane szkolenie z wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie nauczania prowadzone przez p. Monikę Kapuśniak.

Paulina Kuśmierek

 

 Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: