Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

TIK w SP 118

Opublikowane: 2017-05-16 TIK w SP 118

Jednym z celów projektu "Przez morze ku wartościom i lepszej szkole" realizowanego w ramach programu Erasmus+ przez nasza szkołę jest różnicowanie i uskutecznianie naszych metod nauczania ze szczególnym naciskiem na efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

Szkoła Podstawowa nr 118 we Wrocławiu dysponuje już dosyć bogatą bazą sprzętu do technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w komputery z rzutnikiem i dostępem do Internetu, a prawie wszystkie także w tablice interaktywne. Mamy do dyspozycji 2 pracownie komputerowe oraz 2 mobilne pracownie komputerowe w postaci laptopów. Dysponujemy tabletami, robotami Sphero, BB8, a ostatnio także Ozobotami.
 
Pragniemy jednak efektywniej wykorzystywac je do codziennej pracy na lekcjach do realizacji podstawy programowej i nie tylko. Dlatego właśnie pisząc Europejski Plan Rozwoju Szkoły skupiliśmy się m.in. Na wykorzystaniu TIK w praktyce. Nasze szkoły partnerskie w Anglii, zarówno St Francis Xavier Catholic Primary School w Oldbury, jak i St Joseph's Catholic Primary School w Dudley bardzo umiejętnie używają swojego sprzętu podczas zajęć. Dlatego też goszcząc u nich chcemy korzystać z ich doświadczenia. Po wizytach w listopadzie 2016 r. nauczyciele częściej zaczęli wykorzystywać iPady oraz laptopy podczas lekcji.
 
Mobilności w ramach programu Erasmus+ skłoniły nas do poszukiwania kolejnych inspiracji. Tu z pomocą przyszła p. Kapuśniak, która zgodziła się poprowadzić dla nas warsztaty z wykorzystania TIK w polskich warunkach. Dzięki jej rozległej wiedzy na ten temat uczniowie jeszcze częściej spotykają się z nowoczesną technologią podczas zajęć i wykorzystują ją, aby w sposób twórczy zdobywać wiedzę. 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku p. Kapuśniak na temat nowoczesnych technologii w naszej szkole, w tym jej nowego projektu: Ozobotów.

https://youtu.be/DyChlhc7rro

 

Marcin BednarkiewiczAdministratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: