Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Święto Książki w SP 118

Opublikowane: 2019-05-07 Święto Książki w SP 118

Od roku 2004 Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich patronuje ogólnopolskiemu programowi  promocji czytelnictwa i bibliotek, który odbywa się w dniach 8-15 maja pod nazwą „Tydzień Bibliotek”. Program rozpoczyna się co roku 8 maja, niezależnie od dnia tygodnia. W dniu tym obchodzony jest tradycyjnie, od kilkudziesięciu lat, Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W naszej szkole z okazji Tygodnia Bibliotek organizujemy Święto Książki, w ramach obchodów tego święta nauczyciele-bibliotekarze przygotowali dla naszych uczniów następujące akcje:


1. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek8 maja (środa) i 10 maja (piątek) - „amnestia biblioteczna” - możliwość zwrotu przetrzymanej książki bez konsekwencji (punktów ujemnych z zachowania).

2.  Konkurs czytelniczy dla klas I pt. „Bajkowe postacie” - 9 maja 2019 (czwartek) na 6 lekcji (godz. 12:45-13:30).

3.  „Bajkowo-zagadkowo w bibliotece” – na każdej przerwie w dniu 9 maja (czwartek) i 15 maja (środa) na uczniów będą czekały losy -  bajkowe zagadki, za udzielenie prawidłowej odpowiedzi będzie można otrzymać cukierka lub zakładkę do książki (ilość nagród ograniczona).

 4. Konkurs czytelniczy dla klas IV-VI pt. „Znam i czytam: Czerwone krzesło” – 13 maja (poniedziałek) na 7 lekcji (godz. 13:40-14:25).

 5. Akcja „Wymień się książką - Książka za książkę!”


W dniach 13.05-14.05.2019
(poniedziałek-wtorek) w czasie przerw międzylekcyjnych. W bibliotece szkolnej będzie wydzielone miejsce, gdzie uczniowie będą mogli przynieść książki, które już przeczytali i chcą je wymienić na inne. Książki muszą być w bardzo dobrym stanie technicznym.
Obowiązkowo każdy, kto będzie wymieniał się książkami, powinien posiadać zgodę rodziców (na kartce lub w zeszycie informacyjnym).


Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka .............................................(imię i nazwisko, kl.) w akcji „Wymień się książką 2019 r.”(lub „Uwolnij książkę”2019 r.).

……………………………………

 Podpis rodzica

6. „Bookcrossing - Uwolnij książkę i weź ją ze sobą!”

W dniach 13.05-14.05.2019 (poniedziałek-wtorek) do szkoły będzie można przynieść książki, które już nie są czytane w danym domu, a są w dobrym stanie. Zostaną one umieszczone na stolikach w bibliotece szkolnej. Każdy  zainteresowany będzie mógł uwolnić książkę i zabrać do domu. „Uwalnianie książek” - to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

Tu również obowiązywać będzie zgoda rodziców według powyższego wzoru.


7. Spotkanie autorskie dla klas II z panią Barbarą Rejek, promujące książkę
pt. „Boćko” – środa 15 maja godz. 12:45-13:50.

8. Lekcja biblioteczna dla kl. II „Książka moim przyjacielem” – termin zajęć ustalony indywidualnie z wychowawcami klas II.

Nauczyciele-bibliotekarze:
Adriana Grochala-Kopeć,
Alina RodakAdministratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o. , ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: