Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

Opublikowane: 2020-04-27 Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

Czy wiesz, że w  drugi weekend  maja obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. SP 118 jak co roku będzie  świętowała ten dzień.

Czy potrafisz wyobrazić sobie świat bez  aromatycznej herbaty, kakaowych słodkości, pożywnych bananów czy odzieży z bawełny? Wszystkie te produkty są efektem pracy setek milionów mieszkańców wsi w krajach globalnego Południa. Mimo że towary, jakich dostarczają na światowy rynek, są bardzo cenne, rolnicy i pracownicy plantacji żyją i pracują w bardzo ciężkich warunkach, nierzadko poniżej granicy ubóstwa. Na domiar złego pozostają osamotnieni w nierównej walce ze zmianą klimatu, która sprawia, że coraz trudniej uprawiać ziemię i utrzymywać się ze sprzedaży plonów. Poprzez odpowiedzialne zakupy może zmieniać życie mieszkańców z odległych krajów. Ty również  możesz włączyć się w tę  akcję! 

Wykonaj dowolny plakat pokazujący idee Fairtrade z logo Fairtrade. 

Zrób  jego zdjęcie i prześlij do pani Barbary Rejek - koordynatora działań Fairtrade SP 118. Z nadesłanych plakatów zostanie zmontowany filmik szkolny, bo Szkoła Podstawowa 118 popiera idee Fairtrade. Plakat wykonany może być dowolną techniką plastyczną ,w  dowolnym formacie. Imię i nazwisko ucznia ( zachęcamy rodzeństwo i rodziców do pomocy) - autora pracy, proszę zamieścić w mailu. Pracę proszę  przesłać do pani Barbary Rejek na adres brejek@sp118.pl do 6 maja 2020. 

Dodatkowo zapraszamy do akcji pani Pauliny Dziedzic- koordynatorki działań Fairtrade we Wrocławiu, która już niejednokrotnie gościła w naszej szkole.

Pani Paulina  zaprasza do WYZWANIA na PRZEPIS FAIRTRADE, które polega na zrobieniu słodkości  z etycznymi produktami Sprawiedliwego Handlu. Na Wasze przepisy  czekamy do 6 maja 2020 - proszę je  wysłać do p.B.Rejek.brejek@sp118.pl

Drużyna Fair Trade Sp 118Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: