Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Światowy Dzień Książki w naszej szkole

Opublikowane: 2018-04-25 Światowy Dzień Książki w naszej szkole

Dnia 23 kwietnia corocznie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nasza szkolna biblioteka przygotowała program obchodów tego święta, który realizowała w dniach 23-24 kwietnia 2018 r.

Główne imprezy odbywały się w naszej bibliotece, ale cała szkoła była udekorowana plakatami informującymi o tym wydarzeniu. W czasie przerw uczniowie wzięli udział w akcji „Wymień się książką - Książka za książkę”. W wydzielonym miejscu biblioteki ustawione było pudło z książkami, które uczniowie już przeczytali i chcieli je wymienić na inne, przyniesione przez drugich uczniów. Radość uczniów z wymienionych książek była przeogromna. Drugim dużym wydarzeniem była akcja  „Bookcrossing - Uwolnij książkę i weź ją ze sobą!”. Część dzieci przyniosła do biblioteki swoje przeczytane książki i podzieliła się nimi z kolegami. Każdy mógł wziąć książki, które wydzielone były w specjalnych pudłach. Dzieci wciąż dopytywały, czy te książki mogą wziąć za darmo :)

Kolejnymi atrakcjami obchodów Święta Książki były konkursy czytelnicze. W poniedziałek na 5 lekcji odbył się konkurs dla klas 1 „Bajkowe postacie”, zaś we wtorek na 6 lekcji konkurs czytelniczy dla klas IV-VI pt. „ZNAM i CZYTAM: Ruiny Gorlanu”. Wtorek świętowanie rozpoczęliśmy spotkaniem autorskim z panią Barbarą Rejek, nauczycielką w naszej szkole, która również jest autorką książki „Boćko”. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy II. 

Uczniowie, którzy w tych dniach odwiedzali bibliotekę brali udział w tworzeniu plakatu „Laurka dla Książki”. Każdy zainteresowany mógł złożyć życzenia Książce poprzez wpisanie ich na plakacie. Osoby, które napisały najciekawsze życzenia nagrodzono słodką niespodzianką! Zaś uczniowie na Kole Przyjaciół Książki stworzyli plakat „Książka to jest to – ciekawostki z życia książki”

W poniedziałek i wtorek odbyła się sesja fotograficzna „Moja ulubiona książka - pochwal się swoją książką!”. Brali w niej udział zainteresowani uczniowie, których zdjęcia z własną ulubioną książką umieściliśmy na stronie internetowej szkoły.

Wielkim przebojem okazała się akcja "Bajkowo-zagadkowo w bibliotece". Panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów bajkowe zagadki, które było można losować i za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymać cukierka, długopis lub zakładkę do książki. Zakładki również zrobiły panie z biblioteki :)

To były dwa naprawdę fantastyczne dni, podczas których książka i biblioteka były prawdziwymi bohaterkami!


Adriana Grochala-Kopeć,
Alina RodakAdministratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: