Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Promocja zdrowia w grupie świetlicowej klasy 3b

Opublikowane: 2019-12-02 Promocja zdrowia w grupie świetlicowej klasy 3b

25 listopada w grupie świetlicowej klasy 3b odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem "ABC zdrowego żywienia”. Po krótkiej pogadance na temat aspektów zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną pod tym samym tytułem.  W treści prezentacji zawarte były podstawowe wiadomości z zakresu technologii żywienia i zasady zdrowego odżywiania i stylu życia.

Po obejrzeniu prezentacji, uczniowie w grupach pracowali nad układankami związanymi z poznanymi wiadomościami z zakresu żywienia. Każda grupa poradziła sobie świetnie. Po omówieniu wykonanych zadań i krótkiej pogadance, rozpoczęła się zabawa w odgadywanie smaków.

Uczniowie z zawiązanymi oczami losowali przygotowane próbki żywności. Każdy uczestnik zabawy odgadywał rodzaj wylosowanego pokarmu i udzielał informacji na temat zdrowotności tej żywności. Zabawa bardzo podobała się uczniom, bo okazało się, że niektórzy po raz pierwszy spróbowali daną żywność.

Następnie wszyscy uczniowie rozpoczęli obieranie i przygotowanie owoców do wykonania zdrowych szaszłyków. Trochę było kłopotów z obieraniem i krojeniem owoców, ale oczywiście z niewielką pomocą nauczycieli udało się je przygotować. Finiszem warsztatów było samodzielne przygotowanie przez każdego ucznia przepysznych  szaszłyków.

 

Elżbieta Dołęga i Justyna Bejmowicz

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: