Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Profilaktyka zagrożeń zdrowotnych - zajęcia edukacyjne z cyklu „DOBRA ATMOSFERA”

Opublikowane: 2018-06-04 Profilaktyka zagrożeń zdrowotnych - zajęcia edukacyjne z cyklu „DOBRA ATMOSFERA”

Dla istot żywych nie ma na świecie cenniejszego i delikatniejszego zasobu niż atmosfera. Bez jedzenia ludzie są w stanie przeżyć miesiąc. Bez wody nawet tydzień. Bez powietrza nie dłużej niż kilka minut. Atmosfera to źródło tlenu w każdym oddechu, ale i podstawa równowagi klimatycznej planety. Od jej stanu zależy nie tylko nasze zdrowie i życie, ale i losy całego świata oraz przyszłych pokoleń. Bez dobrej atmosfery nie pokonamy smogu i nie powstrzymamy dalszej eskalacji zmian klimatu. Bez edukacji nie mamy szans na dobrą atmosferę.

Zajęcia edukacyjne z cyklu „DOBRA ATMOSFERA” realizowane były w naszej szkole w II semestrze w ramach zajęć koła ekologicznego i przyrodniczego. DZIAŁANIA EDUKACYJNE W PROFILAKTYCE ZAGROŻEŃ ZDROWOTNYCH skupiają się na profilaktyce zagrożeń zdrowotnych wynikających z zanieczyszczeń powietrza oraz na kreowaniu postawy osobistej odpowiedzialności za stan lokalnego i globalnego ekosystemu. Tematem przewodnim zajęć jest problematyka zanieczyszczeń powietrza i ochrony atmosfery, pełniąca rolę zagadnienia „parasolowego” dla szerokiego spektrum zagrożeń zdrowotnych i ekologicznych.

Celem zajęć było przekazanie rzetelnej i aktualnej wiedzy o smogu (jego przyczynach, skutkach i metodach zapobiegania) w powiązaniu z wiedzą na temat przyczyn, skutków i możliwych rozwiązań prewencyjnych i adaptacyjnych w odniesieniu do zmian klimatu. Uczestnicy zajęć zostali zapoznani z zagrożeniami dla atmosfery w kontekście indywidualnym, lokalnym oraz globalnym. Dowiedzieli się także, na czym polega idea zrównoważonego rozwoju oraz misja ochrony atmosfery.

Bogumiła Hucaluk-PacekAdministratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: