Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Podsumowanie akcji Wszystkie Kolory Świata

Opublikowane: 2019-03-06 Podsumowanie akcji Wszystkie Kolory Świata

Zaraz po feriach w naszej szkole w ramach przynależności do Klubu Szkół UNICEF przeprowadzona została akcja „Wszystkie Kolory Świata”.  Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w zajęciach, w czasie których dowiedziały się jakie są główne cele i założenia akcji. Wzięły także udział w mini quizie, w czasie którego odgadywały z którego kraju pochodzą ich rówieśnicy. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci zostały poproszone o uszycie laleczek szmacianek.  Lalki posiadające cudowną moc – moc pomagania, szyli także uczniowie klas 4-6. W tym roku dodatkowe zadanie polegało na przygotowaniu słodkości z dowolnego kraju na świecie. Jak przekonały się dzieci, wiele produktów jest sprowadzanych  do Polski z odległych stron świata. Dzięki pomysłowości i kreatywności naszych uczniów i ich bliskich, na kiermaszu  pojawiło się wiele egzotycznych wypieków.  

Pieniądze zebrane ze sprzedaży lalek zostały w całości przekazane na rzecz UNICEF – zostały przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci w Afryce. W tym roku udało nam się zebrać 2121.95 . Serdecznie dziękujemy wszystkim Autorom lalek i wypieków, ich Rodzicom, Dziadkom oraz wszystkim Osobom, które aktywnie włączyły się w organizację tegorocznej akcji UNICEF. Dzięki Państwu po raz kolejny udało się sprawić, by pod skrzydłami Orlińskiego rozkwitło dobro.

Klasy, które najaktywniej włączyły się do naszej akcji otrzymały tytuł „Najbardziej zaangażowanej społecznie klasy”. To zaszczytne miano otrzymali uczniowie z klas: 1c,  2b (drugi rok z rzędu!),  2e, 4f, 6b.

Klub Szkół UNICEF
JoannaDominik

 Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o. , ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: