Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Opublikowane: 2019-10-04 Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. - cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. "Wyobraź sobie!" to hasło tegorocznych obchodów święta.

W bieżącym roku w ramach tego święta nauczyciele-bibliotekarze proponują uczniom udział w następujących przedsięwzięciach:


- „Bestseller uczniów 118” – głosowanie na ulubioną książkę. Puszka, do której należy wrzucać głosy dostępna będzie się w bibliotece w dniach od 7 do 25 października. Głos będzie można oddać tylko jeden raz i tylko na jedną książkę.

- Konkurs na zakładkę do książki z motywem motyla – konkurs dla klas I-VII: Regulamin

- Konkurs fotograficzny „Czytam sobie” – dla klas III-VII: Regulamin

- Sesja fotograficzna z ulubioną książką - zgłoszenia indywidualne w bibliotece w dniach 7-15 października lub klasowe po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem bibliotekarzem.

- Seans filmowy „Sekret Eleonory” (animowana podróż do świata, w którym czytanie jest umiejętnością na wagę złota) - zainteresowani uczniowie – czwartek 17 października godz. 13:40-14:55.

- Lekcja biblioteczna w klasach 2 pt. „Książka moim przyjacielem”.

- Kiermasz książki bibliotecznej – 30-31 października 2019.

- „Bajkowo-zagadkowo” – loteria z pytaniami z klasyki literatury dziecięcej.  Za prawidłową odpowiedź uczeń otrzyma cukierka. Loteria odbędzie się podczas kiermaszu książki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Świecie Bibliotek Szkolnych,
nauczyciele-bibliotekarze

 

 
Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: