Strona główna Strefa rodzica Pracownicy Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji

Ogólnopolski Dzień Informacyjny programu Erasmus+

Opublikowane: 2018-03-02 Ogólnopolski Dzień Informacyjny programu Erasmus+

12 stycznia na warszawskim Stadionie Narodowym miał miejsce Ogólnopolski Dzień Informacyjny programu Erasmus+. W ramach tego wydarzenia odbyly się Targi Dobrych Praktyk, gdzie zaprezentowane zostały najlepsze projekty realizowane w różnych sektorach. Była to dobra okazja, by poznać interesujące projekty realizowane przez beneficjentów, wymienić się doświadczeniami i zdobyć inspirację do nowych działań.

W sektorze Edukacji Szkolnej to nasza szkoła została zaproszona do zaprezentowania projektu „Przez morze ku wartościom i lepszej szkole”.

W ramach tego projektu 7 nauczycieli naszej szkoły wyjeżdża w latach 2016-2018 do 2 szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii na mobilności typu job-shadowing. Nauczyciele obserwują pracę angielskich nauczycieli i na tej podstawie wprowadzają zmiany w naszej szkole obejmujących techniki nauczania, ocenianie kształtujące, wykorzystanie nowoczesnych technologii, praca z wartościami oraz poprawa bezpieczeństwa w szkole. Ponadto opracowany został system pracy z uczniem dla którego język polski nie jest językiem ojczystym.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. Pan Marcin Bednarkiewicz, koordynator projektu, odpowiadał na pytania licznych odwiedzających, którzy byli ciekawi tego jak zorganizowaliśmy nasz projekt i jak wyglądały wyjazdy i jakie zmiany zostały wprowadzone w szkole w ich efekcie.

Była to jednocześnie cenna okazja do wymiany doświadczeń z innymi beneficjentami programu oraz rozmowy z ekspertami Narodowej Agencji programu Erasmus+. Pan Bednarkiewicz uczestniczył także w bardzo interesujących sesjach szkoleniowych na temat upowszechniania rezultatów projektu oraz pisania kolejnych projektów.Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

Uprzejmie informujemy, że używamy plików cookies. Korzystając z naszych stron wyrażasz zgodę na ich użycie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej szczegółów na stronie.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: