Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

#NieZostawiamCzytelnika

Opublikowane: 2020-03-20 #NieZostawiamCzytelnika

#NieZostawiamCzytelnika to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, która ma na celu promowanie dostępu do kultury online w czasach pandemii.

W ramach tej akcji będziemy informować o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy mogą wziąć udział zdalnie. Link będzie co kilka dni aktualizowany. Serdecznie zachęcamy do korzystania z propozycji przez nas zebranych.

Na początek przedstawiamy dostęp do darmowych książek w internecie, czyli wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

01.04.2020
Zajrzyjmy do kalendarza, by sprawdzić, jakie święta i rocznice czekają nas kwietniu 2020 r.

31.03.2020
Mądre bajki z całego świata to utwory przeznaczone dla dzieci wieku przedszkolnym, ale też dla każdego, kto chce posłuchać ciekawych historii o emocjach, uczuciach i wartościach, którymi warto kierować się w życiu. Zapraszamy do wysłuchania bajek na stronie Kulczyk Foundation.

30.03.2020
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe przygotowało dla uczniów ciekawą, historyczną grę online pt. Postaci i wydarzenia. Jeżeli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, kliknij tutaj.

26.03.2020
Szereg ciekawych audycji dla dzieci oferuje polskie radio.

Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk zaprasza najmłodszych do wspólnego czytania bajek na swoim Facebooku. Start: środa 25 marca godz. 13:00

Interesujący projekt pozwalający dziecku zostać pisarzem lub ilustratorem znajduje się na stronie Teraz Czytamy!

23.03.2020
Jak mądrze spędzić czas bez szkoły?
  Zapraszamy do zapoznania się z witryną zawierającą propozycje ciekawych i wartościowych stron, zajęć, inicjatyw czy akcji, z których można skorzystać nie wychodząc z domu, czyli #NIEferie.pl

 

Nauczyciele-bibliotekarzeAdministratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: