Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Międzynarodowy Dzień Kropki

Opublikowane: 2018-09-13 Międzynarodowy Dzień Kropki

Kropka jest mała, ale ważna. W życiu małego człowieka może  być bardzo ważna!

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto Kreatywności i Odwagi, święto odkrywania własnych talentów i ukrytych skarbów w nas samych. Ten dzień jest początkiem poznawania przez  uczniów ich mocnych stron i zachęcenia do rozwijania ich przez cały rok szkolny. Takie jest również  przesłanie książki P. Reynoldsa pt. "Kropka",  jak i  przedstawionej na pierwszym apelu bajki B.Ferro pt. "Księga skarbu". Zespół  ds. rozpoznawania, promowania i wspierania rozwoju uzdolnień SP nr 118 zaprasza Państwa - Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły do współpracy w pomocy naszym uczniom w przygodzie odkrywania i rozwijania ich talentów.  W tym roku szkolnym 2018/2019  nie zabraknie konkursów i innych wydarzeń, które pozwolą naszym uczniom pogłębiać zainteresowania własne i rozwijać ich talenty. Życzymy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, by Dzień Kropki trwał w naszej szkole przez  cały rok szklony 2018/2019.

Zespół  ds. rozpoznawania, promowania i wspierania rozwoju uzdolnień. 

Barbara Rejek

 

"Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek."
Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o. , ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: