Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Lektury szkolne w serwisie lektury.gov.pl

Opublikowane: 2017-12-08 Lektury szkolne w serwisie lektury.gov.pl

Informujemy, że 5 grudnia wystartował serwis Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Rozwoju, lektury.gov.pl,   gdzie znajdziemy zestaw lektur szkolnych do czytania i słuchania.

Na stronie znajdziemy obecnie 725 pozycji, dostarczonych przez projekt Wolne Lektury, Finę, Nexto i Legimi, które przygotowało także aplikację. Wszystkie zgromadzone materiały są dostępne za darmo. Książki można czytać w przeglądarce lub na dowolnym urządzeniu. Można pobrać plik z e-bookiem w formacie EPUB, MOBI lub PDF do czytania offline lub zainstalować aplikację dla Androida, która da nam dostęp do wszystkich pozycji.

Aplikacją do obsługi lektur jest klient Legimi, z którego można korzystać po założeniu konta lub zalogowaniu na konto Legimi, jeśli już je posiadamy. Konto nie musi mieć opłaconego abonamentu, byśmy mieli dostęp do lektur szkolnych. To właśnie tu dostępne są wspomniane wyżej audiobooki. Co ciekawe, w przeciwieństwie do klasycznego abonamentu Legimi, do czytania lektur można korzystać z jednego konta na dowolnej liczbie urządzeń.

Zapraszamy do korzystnia z serwisu.Adriana Grochala-Kopeć,
Alina Rodak
nauczyciele-bibliotekarze w SP118Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: