Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Konkurs literacki "Zimowe opowieści" dla klas 1-6

Opublikowane: 2017-12-22 Konkurs literacki

Drodzy uczniowie klas 1-6,

Zbliża się najpiękniejszy czas w całym roku: Święta Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że  wszyscy z  Was  spędzą je w  ciepłym, rodzinnym gronie, śpiewając kolędy i jedząc pyszne łakocie. A może  przytrafi się Wam coś niezwykłego, coś magicznego, coś baśniowego...? Może  z nieba zacznie prószyć kolorowy śnieg albo na nasz nos spadnie biały płatek śniegu, o najcudowniejszym kształcie, który będzie  posiadał siłę przemieniania smutnych ludzi  i malowania na ich twarzach uśmiechów! Właśnie  tego Wam życzę, by w tym czasie świąteczno-zimowym spotkało Was  coś nadzwyczajnego, co sprawi, że na  Waszych buźkach pojawi się uśmiech! I znam sposób przecudowny sposób na takie czarowanie. Jest nim oczywiście książek czytanie, a tym bardziej  własne  ich pisanie.

Po raz kolejny zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły, by chwycili za pióra i pędzle i stworzyli Opowieści zimowe. Książki mogą być w formie e-booków, lapbooków, czy też w klasycznej  formie książek papierowych, czy też jakiejkolwiek innej postaci, jaką podpowie  Wam wyobraźnia. Mogą być opowieściami bez  rysunków (to dla uczniów starszych) lub mogą  być opowieściami stworzonymi  z samych  rysunków. Pozostawiam Wam wybór w tym konkursie i mam  nadzieję, że pozwolicie sobie na  odrobinę szaleństwa tworząc własne historie świąteczno-zimowe. Prace proszę dostarczyć do mnie, do końca stycznia brejek@sp118.pl. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpi w lutym.

Zapraszam Was do tworzenia i Waszych rodziców do pomocy!

A wszystkim Was, w imieniu własnym, klasy 3 d i Zespołu ds. Rozpoznawania i Wspierania Uzdolnień w SP 118 życzę czarujących świąt, pełnych magicznej mocy miłości i dobroci!

A  w prezencie przesyłam swoją opowieść piernikową, a  od uczniów klasy 3d i ich rodziców ich sekretne, świąteczne przepisy piernikowe.

Wszystkiego dobrego!

Barbara Rejek

(ZESPÓŁ DS.ROZPOZNAWANIA I WSPIERANIA UZDOLNIEŃ w SP 118)Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: