Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Klasa 3f - dociekliwi, szukający prawdy

Opublikowane: 2017-05-15 Klasa 3f - dociekliwi, szukający prawdy

We Wrocławiu mieszka coraz więcej obcokrajowców i część z nich nie zna języka polskiego lub dopiero zaczyna się go uczyć.

Chcieliśmy się dowiedzieć, jak takim osobom mieszka się w Polsce, czy trudno jest im się porozumiewać w naszym języku i czy dzieci są w stanie jakoś im pomóc. Zaprosiliśmy więc do nas p. Sarah Cook, która pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a obecnie studiuje w naszym mieście. Pytaliśmy o to, w jakich sytuacjach najtrudniej jest jej posługiwać się językiem polskim, wspólnie także próbowaliśmy przeczytać - po polsku i po angielsku - wierszyki łamiące języki. Pani Sarah opowiadała nam także bardzo ciekawe legendy amerykańskie. Dzięki  tej lekcji, każdy mógł odczuć, że porozumiewanie się w obcym języku innym kraju nie jest łatwe i wymaga odwagi.

Agnieszka Zasańska & Anna PuszczewiczAdministratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: