Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Jesienne akcje - Posadź drzewko dla pokoju oraz Zakwitniemy na wiosnę

Opublikowane: 2020-09-17 Jesienne akcje - Posadź drzewko dla pokoju oraz Zakwitniemy na wiosnę

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W JESIENNYCH AKCJACH

 

Na przełomie września i października 2020 roku w naszej szkole, tradycyjnie realizowane będą akcje: „Posadź drzewko dla pokoju”, „Zakwitniemy na wiosnę”.

W tym celu zakupimy jedno wyjątkowe drzewko upamiętniające oraz kilka kwitnących i miododajnych krzewów. Ponadto od 28.09.2020 r. do 09.10.2020 r. w holu szkoły stać będzie wiklinowy kosz, do którego chętne osoby będą mogły wkładać cebule żonkili jako symbol wsparcia akcji.

Panowie konserwatorzy i ogrodnik szkolny przygotują teren, a następnie nauczyciele PRZYRODNICY wraz z uczniami/rodzicami posadzą roślinki według opracowanego wcześniej schematu.

                     

 Z góry dziękujemy za wsparcie i pomoc

             w realizacji projektów - przyrodniczki :-)

 

 

Nauczyciele PRZYRODNICY zapraszają wszystkich uczniów wraz z rodzicami do udziału w akcji POLA NADZIEI realizowanej na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci 

W DNIACH 28.09.2020 r. do 09.10.2020 r.

NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 118 BIORĄ UDZIAŁ W ZBIÓRCE CEBUL ŻONKILI DLA FUNDACJI „WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI” i JEDNOCZEŚNIE ZACHĘCAJĄ WSZYSTKICH UCZNIÓW I RODZICÓW DO UDZIAŁU W AKCJI

 

Do 09 października 2020 wystawiony jest w holu szkoły kosz, do którego chętne dzieci wraz z rodzicami mogą wrzucać przyniesione do szkoły cebule żonkili jako symbol wsparcia akcji.

AKCJA „POSADŹ DRZEWKO DLA POKOJU"

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju obchodzonego 21 września i Światowego Dnia Drzewa obchodzonego 10 października organizujemy od kilku lat na terenie naszej szkoły akcję  „Posadź drzewko dla pokoju". Rokrocznie biorą w niej udział wszyscy uczniowie wpłacając symboliczną złotówkę na ten cel.

Na przełomie września i października sadzimy drzewa i krzewy. Przez lata teren wokół Szkoły Podstawowej nr 118 wzbogacił się o wiele pięknych okazów roślinnych. Dzięki jesiennej akcji w naszym najbliższym środowisku jest coraz piękniej, a uczniowie uczą się troski o środowisko naturalne.

W tym roku postanowiliśmy posadzić jedno symboliczne drzewo i kilka  kwitnących  krzewów roślin przyjaznych zapylaczom/roślin miododajnych.

Drzewo i krzewy zostaną posadzone przez uczniów - przedstawicieli klas wspólnie z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych.

Każda klasa może mieć symboliczny udział w naszej akcji. Skarbnicy klasowi mogą dokonywać wpłat dowolnej sumy na konto szkoły: NR 49 1020 5226 0000 6102 0418 4503 w terminie 28 września – 2  października 2020 roku (z dopiskiem darowizna klasy „x” w ramach akcji "Posadź drzewko dla pokoju"). Za zebrane pieniądze zakupione zostanie jedno drzewo i kwitnące krzewy.

Sadzone corocznie drzewa i krzewy rosną razem z uczniami naszej szkoły. Uczniowie kończą naukę w SP 118 , ale ich cząstka z nami pozostaje.

 

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych :-)Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: