Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Zwycięskie damy z klasy czwartej w konkursie „Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?”

Opublikowane: 2017-12-17 Zwycięskie damy z klasy czwartej w konkursie „Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?”

14 grudnia odbył się międzyszkolny konkurs: „Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?”.

Z przyjemnością informuję, że drużyna naszej szkoły w składzie: Martyna Mazurek 4a, Emilia Rotko 4a, Gabriela Rotko 4a zajęła 1 miejsce, w kategorii klas  młodszych. Uczennicom klasy 4a serdecznie gratulujemy i przesyłamy szczególne podziękowania dla ich mam, za  pomoc w  przygotowaniu dziewczynek do konkursu.

Organizatorem Wrocławskiego Konkursu Wiedzy o Savoir Vivrze był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 we Wrocławiu oraz Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu. Złożeniem konkursu było: uwrażliwienie na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych; w sytuacjach towarzyskich i oficjalnych; propagowanie grzeczności obyczajowej i językowej jako elementu nie tylko kultury społecznej, ale także kultury języka polskiego; zainteresowanie uczniów dobrymi manierami na co dzień i od święta; popularyzacja postawy człowieka umiejącego zachować się odpowiednio w różnych okolicznościach; wykorzystanie praktyczne wiedzy i umiejętności nabytych w ramach własnych zainteresowań: w domu, szkole, na przyjęciu itp., dotyczących savoir vivre'u; wspieranie rozwoju osobowości uczniów w zakresie kompetencji społecznych i możliwości osobowych; wyrabianie poczucia estetyki i piękna; promowanie dobrych manier; wymiana doświadczeń między uczniami.

Barbara Rejek
Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: