Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Dzień Kropki w świetlicach klas drugich

Opublikowane: 2020-09-28 Dzień Kropki w świetlicach klas drugich

„Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…”

15 września zaczęło się  świętowanie Międzynarodowego Dnia Kropki w naszych  świetlicach. Książeczka „The Dot” Petera Reynoldsa zapoczątkowała obchody tego dnia. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki; dzięki kropce uwierzyła w siebie. Historia dziewczynki została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Treść jest bardzo oszczędna, a rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

Nasi drugoklasiści ubrani i przystrojeni w kropki wysłuchali i obejrzeli historię Vashti.

Wspólnie rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być twórczym oraz o wzajemnym dodawaniu sobie odwagi i wiary w siebie. Z wielkim entuzjazmem przystąpiliśmy do działań praktycznych, których motywem przewodnim była oczywiście kropka.

Uczniowie prześcigali się w swoich pomysłach i kreatywności. Kolorowe prace plastyczne zostały umieszczone w świetlicowej galerii.

Po całym kropkowym dniu wszyscy zrozumieli, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Starajmy się na co dzień odkrywać nasze talenty i pokazujmy zwłaszcza naszym wychowankom, że widzimy jacy potrafią być twórczy, ile potrafią zrobić i  że będziemy ich wspierać w tych działaniach.

Wychowawcy świetlic klas 2

Małgorzata Kurek

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: