Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Dzień Kropki kl. 4-7 w SP 118

Opublikowane: 2019-09-19 Dzień Kropki kl. 4-7 w SP 118

Dnia 16.09.19 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki, do którego przygotowywaliśmy się kilka dni wcześniej. Uczniowie przygotowali plakaty, informacje dotyczące historii kropki, które zawisły na drzwiach gabinetów lekcyjnych (oczywiście w kształcie kółek) oraz krótki film, który był parafrazą oryginału. 

Podczas lekcji uczniowie przypomnieli sobie historię dziewczynki, rozmawialiśmy o trudnościach, z jakimi się borykamy w dążeniu do celu i realizacji marzeń. W wyniku czego powstały teksty afirmacyjne, które pojawiły się na drzewie sukcesów. Uczniowie tworzyli rebusy do związków frazeologicznych z kropką w roli głównej oraz przyjemnie spędzili czas, pracując metodą przekładu intersemiotycznego, w którym kropka była kluczowym ogniwem. 

 

Każdy jest geniuszem, ale jeśli osądzasz rybę po jej zdolności wspinania się na drzewa, całe życie spędzi wierząc, że jest bezużyteczna

                                                                         Albert Einstein

Mamy nadzieję, że w tym dniu pojawiła się refleksja wśród uczniów o zdolnościach, talentach, które w nich drzemią. 

                                           Zespół ds rozpoznawania i wspierania uzdolnień

Małgorzata GumiennaAdministratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: