Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Dzień Kropki kl. 4-7 w SP 118

Opublikowane: 2019-09-19 Dzień Kropki kl. 4-7 w SP 118

Dnia 16.09.19 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki, do którego przygotowywaliśmy się kilka dni wcześniej. Uczniowie przygotowali plakaty, informacje dotyczące historii kropki, które zawisły na drzwiach gabinetów lekcyjnych (oczywiście w kształcie kółek) oraz krótki film, który był parafrazą oryginału. 

Podczas lekcji uczniowie przypomnieli sobie historię dziewczynki, rozmawialiśmy o trudnościach, z jakimi się borykamy w dążeniu do celu i realizacji marzeń. W wyniku czego powstały teksty afirmacyjne, które pojawiły się na drzewie sukcesów. Uczniowie tworzyli rebusy do związków frazeologicznych z kropką w roli głównej oraz przyjemnie spędzili czas, pracując metodą przekładu intersemiotycznego, w którym kropka była kluczowym ogniwem. 

 

Każdy jest geniuszem, ale jeśli osądzasz rybę po jej zdolności wspinania się na drzewa, całe życie spędzi wierząc, że jest bezużyteczna

                                                                         Albert Einstein

Mamy nadzieję, że w tym dniu pojawiła się refleksja wśród uczniów o zdolnościach, talentach, które w nich drzemią. 

                                           Zespół ds rozpoznawania i wspierania uzdolnień

Małgorzata GumiennaAdministratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o. , ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: