Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Dzień Bezpiecznego Internetu

Opublikowane: 2019-03-08 Dzień Bezpiecznego Internetu

Internet to dobrodziejstwo, ale również niesie ze sobą wiele zagrożeń, przed którymi chcemy ustrzec wszystkich użytkowników.

1 marca w naszej szkole uczniowie klas IV mogli poszerzyć wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się w sieci.

A wszystko podczas apelu przygotowanego na podsumowanie działań związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie klasy 6c zaprezentowali w dość obrazowy sposób, na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni w sieci, gdy nie przestrzegamy zasad, z którymi również czwartoklasiści zostali zapoznani. Apel uświetnił film przygotowany przez uczniów z klasy 6b, a w nim dostrzec można było, co obecnie pochłania najbardziej użytkowników Internetu.

Ponadto, w ciągu tygodnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach informatyki poświęconych zasadom bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci Internet, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienie uzależnienia od Internetu i gier online. 

W holu szkoły znajdowała się wystawa poświęcona DBI 2019, na której zaprezentowane zostały prace uczniów wykonane podczas lekcji języka angielskiego - tłumaczenia alertów programów antywirusowych, plakaty wykonane przez uczniów klas I w świetlicy szkolnej  oraz prace uczniów klas piątych opracowane podczas lekcji twórczości.Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o. , ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: