Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Akcja „Posadź drzewko dla pokoju"

Opublikowane: 2019-09-23 Akcja „Posadź drzewko dla pokoju

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju obchodzonego 21 września i Światowego Dnia Drzewa obchodzonego 10 października od kilku lat na terenie naszej szkoły wszyscy uczniowie biorą udział w Akcji „Posadź drzewko dla pokoju". Na przełomie 23 września i 4 października sadzimy drzewa i krzewy. Przez lata teren Szkoły Podstawowej 118 jest coraz piękniejszy, a uczniowie w ten sposób uczą się troski o środowisko, o najbliższą okolicę.

   W tym roku postanowiliśmy posadzić jedno symboliczne drzewo i kilka lub kilkanaście kwitnących krzewów urokliwej rośliny zwanej popularnie motylim krzewem (łac. Buddleja davidii). Jej kwiaty zwabiają motyle. Drzewo to i krzewy zostaną posadzone przez uczniów – przedstawicieli klas wspólnie z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych.

   Każdy uczeń ma symboliczny udział w naszej akcji poprzez wpłatę 1 zł. Pieniądze te zbierają samorządy poszczególnych klas: 1-7 Za przekazane pieniądze zakupione zostanie jedno drzewo i kwitnące krzewy. Sadzone corocznie drzewa i krzewy rosną razem z uczniami naszej szkoły. Uczniowie kończą naukę w SP 118, ale ich cząstka z nami pozostaje. Akcja „Posadź drzewko dla pokoju" jest jednym z wielu działań projektu ekologicznego „Drzewa cuda natury” realizowanego w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020.

   Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych:

Magdalena Krawczyk, Bogumiła Hucaluk- Pacek, Renata Lenart

 

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: