Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

25 urodziny naszej szkoły

Opublikowane: 2019-02-14 25 urodziny naszej szkoły

14 lutego 1994 roku w Szkole 118 zabrzmiał dzwonek i zapisano pierwszy temat na szkolnej tablicy: „Szkoła marzeń”. Od 25 lat dokładamy starań, aby realizować marzenie o dobrej, przyjaznej, bezpiecznej szkole.

W dniu 14 lutego 2019 roku świętowaliśmy 25 urodziny Naszej Szkoły; były stroje galowe, życzenia, tańce, wspomnienia, zdjęcia, filmy, konkursy wiedzy o szkole.... i oczywiście przepiękne i pyszne torty.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunków oraz dekoracji w klasach, za wiele ciepłych słów z okazji urodzin Szkoły oraz wspaniały tort dla pracowników.

Każdego roku nasi pierwszoklasiści składają podczas pasowania obietnicę; "zrobię wszystko, by wyrosnąć w przyszłości na mądrego, dobrego i uczciwego człowieka". Wszyscy uczący i pracujący w szkole pomagamy naszym uczniom w realizacji tego zadania. W bieżącym roku, aby uczcić Urodziny Naszej Szkoły realizowaliśmy projekt „Drzewo Spełnionych Marzeń”. Dobry, mądry i uczciwy człowiek nie myśli tylko o sobie, ale zawsze zauważa potrzeby innych. Przed wejściem do budynku szkoły witają nas codziennie słowa Naszego Patrona „Człowiek jest wart tyle, ile potrafi dać drugiemu człowiekowi”. Projekt „Drzewo Spełnionych Marzeń” miał na celu niesienie pomocy, ale również zintegrowanie zespołów klasowych wokół wspólnego zadania. Każda klasa podjęła decyzję komu chce nieść pomoc i w jaki sposób to zrobi. W holu szkoły wyrosło symboliczne drzewo, które zamiast liści ma serca. Jestem bardzo Wam wdzięczna, że uczniowie zauważyli zarówno potrzeby dzieci w ośrodkach, w domach dziecka, jak również osoby chore w hospicjach, potrzeby seniorów w domach opieki, a także wykazali wielką troskę o bezdomne zwierzęta w schroniskach. Krótki film, który powstał na zakończenie projektu jest pamiątką i przypomnieniem, że zawsze WARTO POMAGAĆ. Uczniowie wykonali wspaniale swoje zadanie – dziękuję.

Wszystkiego Najlepszego Nasza 118 z okazji Twoich 25 urodzin.

Z pozdrowieniami B. Rotte (dyr. SP 118)

 Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o. , ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: