Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

11 - LISTOPADA - RADOSNA PARADA WE WROCŁAWIU

Opublikowane: 2018-11-06 11 - LISTOPADA  - RADOSNA PARADA WE WROCŁAWIU

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu organizowana jest Radosna Parada. Organizatorem technicznym wydarzenia jest Strefa Kultury Wrocław. Parada przybierze formę 4 pochodów, które wystartują z 4 różnych miejsc we Wrocławiu, będących jednocześnie  miejscami zbiórek. Zostaliśmy przydzieleni do pochodu pod nazwą  „Białe Orliki” startującego z Placu Solidarności. Uczniowie pod opieką rodziców, nauczyciele, pracownicy - wszyscy chętni do wspólnego świętowania - poszukują na Pl. Solidarności tabliczki z logo Naszej Szkoły i tam dołączamy. Sugerowana dominująca barwa dla strojów i przebrań: biel.

Ponadto osoby biorące udział w pochodzie proszone są o nawiązanie strojem do tematyki niepodległościowej w oparciu o symbol „orląt”.  Wskazane są nawiązania do tematyki historycznej, np.: młodych obrońców Lwowa a także plastycznych symboli związanych z orłem. Na miejscu uczestnicy otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski, widzianą z lotu ptaka. Sugerowane kolory i tematy mają być jedynie inspiracją do tworzonych przebrań, rekwizytów czy symboli niepodległościowych. Organizatorzy Parady liczą na inwencję twórczą uczestników.

Harmonogram:

10.15 – zbiórka na Placu Solidarności

10.30 wymarsz

11.20 – dotarcie do Placu Wolności i zajęcie miejsc w sektorach

11.30 – rozpoczęcie uroczystości na pl. Wolności

11.30  12.15 – oficjalna część (apel niepodległościowy, przemówienia, hymn państwowy, podwieszenie flagi Polski)

12.15 – 13.00 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

13.00 – planowane zakończenie uroczystości na pl. Wolności

                                                    Do zobaczenia ! Spotkajmy się 11 listopada i razem radośnie spędźmy ten wspaniały dzień. 

                                                                                                                Z poważaniem Barbara RotteAdministratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 118 im.płk.pil.B.Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19. Kontakt do inspektora ochrony danych: Tomasz Gorczycki tel.: + 48 882 714 413 adres email: tomasz.gorczycki@coreconsulting.pl

Menu

 


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii: